Košarkaši Spartaka odličnom igrom u potpunosti nadigrali Slogu (96:54)

Subotica.com 09.03.2016  |  TV Subotica

Košarkaši Spartaka savladali su Slogu iz Kraljeva u utakmici 23. kola Košarkaške lige Srbije rezultatom 96:54 i na najbolji način čestitali rođendan svom treneru Dušanu Alimpijeviću. Do desetog ovosezonskog trijumfa, plave golubove predvodio je novopečeni otac Milan Vulić sa 24 poena. Spartak je rešio utakmicu u drugih 20 minuta koje je dobio sa neverovatnih 50:15!

Spartak odlično otvara utakmicu i rano stiče 12:3 zahvaljujući dobroj pick and roll igri Lakete i Popovića. Domaći su bili dominantni u prvom periodu i već u 7. minutu trojkama Jevđića i Vulića stiču 20:6. Do kraja prve četvrtine plavi golubovi lako održavaju stečenu prednost i na prvih predah odlaze vođstvom 30:17. Prvi minuti druge četvrtine doneli su rani izlazak iz bonusa obe ekipe i Spartakove vezane izgubljene lopte koje