Istina O Velikoj Nuždi: Kada je treba obavljati, koliko često i što kafa ima s tim? Evo šta kaže ugledni ekspert
Blic 11.03.2016 | Jutarnji.hr
![Istina O Velikoj Nuždi: Kada je treba obavljati, koliko često i što kafa ima s tim? Evo šta kaže ugledni ekspert](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Kako piše časopis Women's Health, najbolje vreme za obavljanje velike nužde je jutro. Kao razlog se navodi tendencija tela da se oslobodi hrane koju ste pojeli dan ranije. Ukoliko preskočite ovaj nagon, velika je mogućnost da ćete u toku dana imati velikih problema s nadutošću i grčevima.
Ali, gastroenterolozi tvrde drugačije. - Najbolje vreme za obavljanje velike nužde je ono vreme kad vama najbolje odgovara - govori za Huffington Post doktor William Chey, jedan od najistaknutijih stručnjaka za konstipaciju. Doktor je dodao kako je istina da većina ljudi veliku nuždu najčešće obavlja ujutro. Jedan od razloga je što se ujutro nakon buđenja pokrene i vaša probava, a iza drugog se krije navika doručkovanja pogotovo ako