Đoković pokorio Majami i postao kralj Mastersa!

Vesti online 03.04.2016  |  Vestionline

Teniski kralj nastavio je da "melje". U finalu Mastersa u Majamiju, Novak Đoković je pobedio Keija Nišikorija posle dva seta - 6:3, 6:3 za sat i 27 minuta igre i stigao do šeste krune, a treće uzastopne na Floridi, što je uspelo samo Andreu Agasiju. Srbin je do novog trofeja stigao sa pola gasa, rutunski, sigurno, ubedljivo, dominantno, ne ostavljajući rivalu ni nadu da može da ga porazi. Bio je ovo Noletov 28. Masters, čime je ušao u istoriju.

U Majamiju, Nole nije izgubio nijedan set, što govori o dominaciju kakvu svet ne pamti. U prvom setu, Srbin je čak dva puta izgubio svoj servis, ali i pored toga uspeo je da pobedi Japanca, koji nije imao igru protiv našeg asa. Pokušavao je i da izlazi na mrežu, ali nema leka za Noleta. Već na stratu drugog seta, najbolji teniser današnjice napravio je brejk i to je bio kraj nade Nišikorija da može nešto više da uradi. Bio je to