Atomski tenis u Rimu, Đoković jači od Nišikorija i povrede

RTS 14.05.2016

Đoković - Nišikori 2:1 (2:6, 6:4, 7:6 /7:5/). Novak Đoković će imati priliku da odbrani titulu u Rimu. Posle tri sata atomskog tenisa savladao je odličnog Japanca, čime se plasirao u finale. U borbi za titulu, kao i pre nedelju dana, naš teniser će igrati protiv Britanca Endija Marija.

Moć broja jedan na svojoj koži osetio je odlični Japanac Kei Nišikori. Protivnik je pružio sjajan otpor. Osvojio je prvi set, vrebao šansu u drugom, ali onda se Novak izdigao, pojačao tempo i preokrenuo rezultat. Japanac je uspeo da se vrati u trećem setu, ali je naš as uspeo da u taj-brejku bude skoncentrisaniji i dobije ga rezultatom 7:5. Ispostaviće se da je Đoković bes nakon neopravdane opomene sudije Lajanija pretvori u dodatnu snagu da