Drugi prekid u meču Đoković - Bautista Agut

Novi magazin 31.05.2016  |  NM

Današnji meč Novaka Đokovića protiv Španca Roberta Bautiste Aguta u osmini finala Rolan Garosa prekinut je oko 17 časova po drugi put zbog kiše. Do prekida je došlo u trećem setu kod rezultata 4:1 u gemovima u korist Novaka. Rezultat igre u prva dva seta bio je nerešen: Bautista Agut je osvojio prvi set (6:3), a Đoković drugi (6:4).

Prvi prekid usledio je nakon prvog seta, koji je Novak izgubio, i četrdesetak minuta igre. Novak je, naročito u prvom setu, pravio greške i praktično nije bio u situaciji da povede igru u svoju korist, dok je Španac, koji nije imao šta da izgubi davao sve od sebe. U tom prvom setu, Đoković je napravio 15 neiznuđenih grešaka, za razliku od protivnika koji ih je napravio 11. Drugi set igran je posle gotovo tročasovne pauze koju je nametnula uporna