Od bruke do sjaja: Zvezda "preživela" Maltu

Vesti online 12.07.2016  |  Vestionline

Crveno-beli su na pragu prolaska u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, što četi Miodrag Božovića donosi minimum još četiri meča u Evropi. Zvezda je u prvom meču na Malti pobedila Valetu 2:1. U prvom poluvremenu, srpski šampion se propisno obrukao, ali u nastavku su se trgli i uspeli da slave na evro premijeri.

Pred revanš za sedam dana na "Marakani", crveno-beli ne bi trebalo da brinu, ali Miodrag Božović imaće glavobolju posle izdanja svojih pulena u prvom poluvremenu. U prvih 45 minuta, gledalo smo raštimovani crveno-beli orkestar. Nije se znalo ko pije, a ko plaća, odbrana je bila šuplja kao švajcarski sir, što je Argentinac Falkone kaznio u 15. minutu sjajnim golom u stilu Marka van Bastena. Mogli su domaćini i do drugog gola, kada je dosuđen