Raduj se, Srbijo! Dve medalje i šlag na torti

Prva 18.08.2016  |  B92

Prvo su obe srpske posade (Tomićević/Zorić i Grujić/Novaković), kao i Dalma Benedek Ružičić, prošle u A finale, Amela Terzić je na 800 metara u polufinalu, a oduševila nas je Tijana Bogdanović – na putu do srebrne medalje eliminisala je dvostruku uzastopnu olimpijsku šampionku. To nije bila jedina medalja, pošto je Ivana Španović skokom od 7,08 metara osvojila bronzanu medalju, a košarkaši su slavili šlag na tortu pobedom nad Hrvatskom 86:83.

5.17 Srbija herojski do polufinala!!! Košarkaši Srbije plasirali su se u polufinale olimpijskog turnira u Riju, pošto su pobedili Hrvatsku sa 86:83. Četvrti put od raspada SFRJ naša zemlja igrala je sa Hrvatskom na velikim takmičenjima i četvrti put je pobedila. Junak meča bio je Nikola Jokić, koji je u završnici hladnokrvno pogodio sva četiri penala kada je drama dostigla vrhunac. 3.30 Ivana letela do bronze sa 7.08! Ivana Španović osvojila je