Munje! Četiri paraolimpijca trčala brže od atletičara u finalu Olimpijskih igara

24 Sata 13.09.2016  |  I. Stojanov

U nedelju Fuad Baka iz Alžira je trku na 1.500 metara završio za samo 3 minuta i 49,59 sekundi.

To jeste brzo, toliko brzo da ukoliko bismo zamislili Baku kako je na istom tom stadionu trčao u avgustu, pobedio bi Metjua Centrovica Juniora iz Amerike koji je osvojio zlato na Olimpijskim igrama. Ventrovic je trku u finalu završio za 3 minuta i 50 sekundi. Na žalost Baka se nije takmičio na Olimpijskim igrama, već na Paraolipijadi, gde su čak tri atletičara stigla pre njega na cilj. Baka je bio četvrti na 1.500 metara, u T12/13 finalu, tric