Лавиринт на Тргу Републике збунио Београђане фото

Мондо 21.09.2016  |  МОНДО/Фонет
Лавиринт на Тргу Републике збунио Београђане фото

На Трг Републике је постављен лавиринт, како би суграђани могли да искусе како живе особе оболеле од Алцхајмера. Београђани су били помало збуњени...

У Србији живи 200.000 оболелих од Алцхајмерове болести, а свака друга особа старија од 80 година је у ризику да оболи. Да би на то скренули пажњу, Геронтолошки центар Београд и Асоцијација "Алцхајмер" су на Тргу Републике поставили лавиринт како би суграђани могли да искусе како живе особе које болују од Алцхајмера. Око 12 сати се на Тргу окупило и неколико познатих, међу којима Нада Мацура, Бранкица Јанковић, Бети Ђорђевић... како би заједно

Прочитајте још

Кључне речи

Коментари

Забава, најновије вести »