Лавиринт на Тргу Републике збунио Београђане фото
Мондо 21.09.2016 | МОНДО/Фонет

На Трг Републике је постављен лавиринт, како би суграђани могли да искусе како живе особе оболеле од Алцхајмера. Београђани су били помало збуњени...
У Србији живи 200.000 оболелих од Алцхајмерове болести, а свака друга особа старија од 80 година је у ризику да оболи. Да би на то скренули пажњу, Геронтолошки центар Београд и Асоцијација "Алцхајмер" су на Тргу Републике поставили лавиринт како би суграђани могли да искусе како живе особе које болују од Алцхајмера. Око 12 сати се на Тргу окупило и неколико познатих, међу којима Нада Мацура, Бранкица Јанковић, Бети Ђорђевић... како би заједно











