(Foto) Rusi formirali diviziju teških bombardera: Patroliraće blizu položaja SAD u Tihom okeanu
Kurir 06.10.2016
![(Foto) Rusi formirali diviziju teških bombardera: Patroliraće blizu položaja SAD u Tihom okeanu](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
Na istoku Rusije formirana je nova Teška bombarderska vazduhoplovna divizija čiji će osnovni zadatak biti patroliranje iznad Tihog okeana u reonu Japana, Havajskih ostrva i ostrva Guam.
U okviru jedinice svoje mesto su našli strategijski raketonosci Tu-95MS i srednji dalekometni bombarderi Tu-22M3, piše Izvestija. Stručnjaci smatraju da bi ovaj potez trebalo da pokaže SAD i zemljama regiona kakve su namere Rusije u ovom delu sveta. Neimenovani izvor iz vojske, koji je upoznat sa situacijom, rekao je za "Izvestiju" da je formiranje divizije završeno i da se ona sastoji od nekoliko eskadrila bombardera koji su stacionirani u