Делегације Београда и Приштине разговарале о регистрацијама, али не и о Трепчи

Бета 19.10.2016

Делегације Београда и Приштине разговарале су данас у Бриселу о примени споразума о регистарским таблицама и признавању универзитетских диплома, али је Приштина одбила да разговара о Рударском комбинату "Трепча".

Како преноси Радио-телевизија Србије (РТС), позивајући се на изворе из београдске делегације, она је инсистирала да се о питању "Трепче" разговара, док је Приштина то одбила.

Делегација Београда разговарала је са званичницима Европске уније о "Трепчи", као и о будућности дијалога са Приштином, пише РТС.

Делегације Београда и Приштине последњи пут су у Бриселу преговарале о телекомуникацијама, а преговори су накратко прекинути када је Скупштина Косова донела Закон о Трепчи, којим је Влада Косова постала власник тог рударског комбината, чему се Србија успротивила.

Споразум о слободи кретања, односно о регистарским таблицама, требало би да ступи на снагу 15. новембра.

(Бета, 19.10.2016)

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Политика, најновије вести »