Derbi Podgoričanima: Vilijams opet šokirao "grobare"

Vesti online 29.10.2016  |  Vestionline

U derbiju sedmog kola ABA lige, Budućnost je u paklenoj atmosferi "Hale sportova" pobedila Partizan - 64:61 i, uz Crvenu zvezdu, ostala jedina neporažena ekipa u regionalnom takmičenju. Kao što je pre dve sezone bio koban za crno-bele u dresu Zvezde, sada je američki plej Markus Vilijams opet rastužio "grobare".

U uzbudljivom finišu, gosti su se bolje snašli. Posle vođstva "đetića" od sedam poena gostiju, četiri minuta pre kraja, Partizan je zaigrao odlično, na sve ili ništa. Trojkom Frenklina Robinsona, domaćin je preokrenuo rezultat, za 59:58, minut i 45 sekundi do kraja. U sledećem napadu, Vilijams je poslao loptu u publiku, a Veličković je bio siguran sa linije slobodnih bacanja (61:58). Činilo se tada da će izabranici Aleksandra Džikića da slave,