Misteriozni zvuk koji proganja: Dolazi iz dubine i čuje se mesecima. Čak su i kitovi pobegli!
Kurir 05.11.2016
![Misteriozni zvuk koji proganja: Dolazi iz dubine i čuje se mesecima. Čak su i kitovi pobegli!](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
Kanadska vojska istražuje misteriozni zvuk koji dolazi s dna mora u zabačenoj regiji Arktika i koji je tokom nekoliko poslednjih meseci plašio životinje.
Vojne letelice su obavile nekoliko multisenzorskih pretraga u tom području, ali za sada ne mogu da objasne uzrok pojave koju su nazvali "akustičnim anomalijama": "Naši avioni nisu otkrili nikakav kontakt na površini ili ispod nje. Jedino što su na tom području posade videle su dva jata kitova i šest morževa", rekli su iz vojske. Portparol ministarstva odbrane iz Otave rekao je da uzrok neobičnog zvuka, za koji retki stanovnici na tom području