Војска Србије постала део борбених снага ЕУ!

Вести онлине 08.11.2016  |  Вестионлине
Војска Србије постала део борбених снага ЕУ!

У Бриселу је у уторак потписана нота о приступању Србије техничком споразуму о успостављању борбене групе Европске уније "Хелброк".

Ноту су, како је саопштило Министарство одбране, потписали начелник Генералштаба Војске Србије генерал Љубиша Диковић и његов грчки колега адмирал Евангелос Апостолакис. Министарство одбране исказало је спремност да у борбеној групи "Хелброк" учествује са водом војне полиције, тимом за цивилно-војну сарадњу и са до пет штабних официра у команди снага борбене групе. Нота ће ступити на снагу када је потпишу представници држава учесница ове

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Друштво, најновије вести »