Đurđević doneo pobedu Partizanu protiv Bačke

Beta 19.11.2016

Fudbaleri Partizana pobedili su danas na svom terenu Bačku sa 1:0, u 16. kolu Super lige Srbije.

Pobednički gol postigao je Uroš Đurđević u 78. minutu. Partizan je tako smanjio zaostatak za vodećom Crvenom zvedom, koja trenutno igra sa Napretkom u Kruševcu. Crno-beli imaju tri boda više od Vojvodine, koja trenutno igra sa Novim Pazarom.

Partizan je igrao u izmenjenoj formaciji 4-2-3-1, sa Urošem Đurđevićem kao jedinim napadačem. To, međutim, nije dalo rezultata, pošto je domaći tim u prvom poluvremenu stvorio samo jednu šansu.

Ekipa iz Bačke Topole se branila i nije stvorila nijednu izglednu priliku na meču.

Partizan je u drugom poluvremenu počeo da stvara ozbiljnije šanse, a propustio je tri dobre prilike da postigne gol. Prvo je Leonardo u 48. minutu sa linije penala šutirao preko gola posle odbrane golmana.

Alen Stevanović je u 55. minutu prodro po levoj strani šesnaesterca, prešao golmana Stefana Čupića, i poslao loptu u desno u liniji gola, ali je Everton nije stigao.

Partizan je u finišu meča potpuno prešao u ofanzivu, a konačno je postigao gol u 78. minutu, kada je posle kornera Đurđević glavom smestio loptu u mrežu.

Domaći tim imao je posle toga još nekoliko izglednih prilika, ali se rezultat nije menjao.