Bundes liga: "Milioneri" srušili Bajern, Lajpcig na čelu Nemačke

Vesti online 19.11.2016  |  Vestionline

U velikom derbiju Bundes lige, Borusija iz Dortmunda je nanela prvi poraz u sezoni Bajernu. "Milioneri" su slavili 1:0 i približili se šampionu na samo tri boda. Usamljeni na čelu tabele je senzacionalni Lajpcig, koji jedini nije osetio gorčinu poraza u sezoni.

Gol odluke delo je najboljeg igrača i strelca domaćina, Pjera Emerika Obamejenga, koji je u 11. minutu na asistenciju Marija Gecea matirao Nojera za veliko slavlje na "Vestfalenu". U nastavku susreta, gosti su bili bolji, imali inicijativu i dobre prilike, Riberi je postigao i gol koji je poništen zbog ofsajda, ali je na kraju ostao rezultat iz 11. minuta. Imala je i Borusija priliku, opet je Obamejang imao zicer u 71. minutu, kada je izašao sam