25. Decembar dan d za Makedoniju: Izbori u Tearcu odlučuju ko će formirati vladu!
Kurir 22.12.2016
![25. Decembar dan d za Makedoniju: Izbori u Tearcu odlučuju ko će formirati vladu!](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
SKOPLJE - Ponavljanje izbora na jednom biračkom mestu u opštini Tearce, nadomak Tetova u severozapadnoj Makedoniji, odlučiće sudbinu države, odnosno koja će partija formirati vladu - aktuelna vladajuća VMRO-DPMNE bivšeg premijera Nikole Gruevskog ili opoziciona SDSM Zorana Zaeva.
Odluku o ponavljanju izbora na tom biračkom mestu doneo je Upravni sud, što je izazvalo veliko nezadovoljstvo u redovima VMRO s obzirom na vrlo tesan rezultat, koji su dve partije osvojile nakon izbora 11. decembra - 51:49 poslaničkih mesta u korist te stranke. Lideri obeju partija su proglasili izbornu pobedu, a nezadovoljstvo VMRO-DPMNE dolazi otuda što bi ponavljanje izbora u opštini Tearce moglo da promeni ovaj rezultat. Stoga je, smatraju