Procvat turizma u Sloveniji zbog Melanije Tramp

Beta 10.01.2017

Slovenija doživljava pravi turistički bum posle pobede Donalda Trampa na predsedničkim izborima u SAD i izbora Slovenkinje Melanije Tramp za prvu damu, navodi agencija AP.

Više od tri miliona turista posetilo je malu evropsku zemlju, koja broji oko dva miliona stanovnika.

Turistički zvaničnici predstavili su u Njujorku najveće atrakcije bivše komunističke zemlje koja se 1991. godine odvojila od Jugoslavije.

Među njima je i hrana glavne kuvarice Ane Roš, koja je gostovala u jednoj epizodi serije "Kuvarev sto" (Chef's Table).

Njen restoran smatra se jednim od najboljih u Sloveniji zbog specijaliteta kao što su prženi beli asparagus na kremu od celera, svinjetina sa lososom, đumbir sa kiselim belim lukom.

(Beta, 10.01.2017)

Povezane vesti »

Ključne reči

Zabava, najnovije vesti »