Сорош изгубио милијарду долара због Трампа

Радио 021 13.01.2017  |  Блиц
Сорош изгубио милијарду долара због Трампа

Амерички милијардер Џорџ Сорош нимало није задовољан победом Доналда Трампа на председничким изборима у САД, с обзиром на то да је због тога претрпео губитак од скоро милијарду долара.

Како пише "Волстрит џорнал" одмах након што је постало јасно да је Трамп победио на изборима, амерички берзански индекси нагло су изгубили на вредности, али је онда дошло до неочекиваног преокрета - акције су почеле да расту у просеку за 10 процената дневно. Амерички лист је, позивајући се на неименоване изворе блиске милијардеровом пословању, навео да је Сорош очекивао нагли пад вредности берзанских индекса. Међутим, десио се потпуно супротни

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Свет, најновије вести »