Efes prekinuo crveno-belu bajku u Evroligi

Vesti online 03.02.2017  |  Vestionline

I to je moralo da se desi! Crveno-beli su prekinuli seriju od sedam uzastopnih pobeda u Evroligi. U "Pioniru" opet je bio koban Anadolu Efes, koji je slavio lako - 86:72. Četa Dejana Radonjića nije imala svežinu, umor je stigao domaćina, što su iskusni i razigrani gosti iz Istanbula iskoristili i zakomplikovali situaciju u borbi srpskog i regionalnog šampiona za Top 8.

Sa povređenim Jovićem, koji nije igrao u drugih 20 minuta, a koji je bio vidno nespreman i kada je igrao u prvom poluvremenu, sa rovitim Kuzmićem, crveno-beli nisu mogli više. Uz to, gosti su verovatno odigrali najbolji meč sezone, pa je poraz Zvezde bio neminovan. CRVENA ZVEZDA 72: Volters 12, Tompson, Mitrović 6, Lazić 1, Dobrić, Simonović 17, Rakićević, Dženkins 13, Gudurić 5, Jović 2, Kuzmić 4, Bjelica 12. ANADOLU EFES 86: Tomas 17, Hanekat