Након протеста у Румунији Влада повлачи уредбу којом је ублажила антикорупцијске мере
Инсајдер 04.02.2017 | Бета

Влада Румуније саопштила је вечерас да ће повући уредбу која је ублажила антикорупцијске мере, пренели су светски медији.
Румунски премијер Сорин Гринденау изјавио је вечерас да ће Влада укинути уредбу о ублажавању антикорупцијских мера која је изазвала демонстрације широм земље. "Влада ће се сутра састати да би укинула уредбу", рекао је Гринденау и додао да не жели "подељену Румунију". Уредба је изазвала највеће протесте у Румунији од збацивања режима Николае Чаушескуа 1989. Гриндеану је, међутим, рекао да ће предлог бити послат Парламенту на дебату, што









