Влада у Румунији повукла спорну уредбу, славље на улицама

РТС 04.02.2017
Влада у Румунији повукла спорну уредбу, славље на улицама

Након масовних демонстрација, румунска влада одлучила да повуче спорну уредбу којом се декриминализују одређени случајеви корупције. Уредба повучена јер не желим да поделим Румунију, каже премијер Сорин Гриндеану и оптужује министра правде за конфузију коју је овај акт изазвао у јавности. На улицама Букурешта славље, јавља извештач РТС-а.

Влада у Румунији ће уредбу званично повући на седници у недељу, јавља извештач РТС-а. Потом ће се, како је најављено, започети дијалог међу партијама и у јавности како би се пронашло адекватно решење за закон, који не подразумева само ову уредбу о корупцији, већ и пуштање већег броја затвореника из румунских затвора. Овој одлуци су претходили бројни политички разговори у врху владајуће коалиције, а током дана је више пута било наговештено

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Свет, најновије вести »