Partizanu "večiti derbi": Hečer srušio šampiona

Vesti online 05.02.2017  |  Vestionline

Srušena je nepobedivost Crvene zvezde u ABA ligi koja je trajala više od godinu dana. Partizan je u neizvesnoj završnici pobedio ljutog rivala - 86:81 i zadržao šanse za drugo mesto pred plej-of. Ovo je četi Dejana Radonjića bio prvi poraz u regionalnog takmičenja posle 20 vezanih trijumfa u sezoni.

Četa Aleksandra Džikića odigrala je bolje poslednju četvrtinu, a odlučila je trojka Vilijama Hečera, minut pre kraja za 86:78. Pre toga, kod rezultata 82:78, kapiten crveno-belih Luka Mitrović je dobio tehničku grešku, a Čarls Dženkins je promašio dva slobodna bacanja. Partizan je očekivano ušao sa više energije u "večiti derbi", dok umorna Zvezda nije imala svežine, pogotovo se to videlo u finišu. Uz to, najbolji igrač Zvezde ove sezone Marko