"Мигови" труну у хангарима

Вести онлине 03.03.2017  |  Д. Н. Петровић - Вести
"Мигови" труну у хангарима

Док се премијер Србије Александар Вучић хвали набавком половних авиона из Русије, којима је уз то потребан ремонт, у оштећеним капонирима Војног аеродрома Дубиње код Сјенице пуних 16 година пропадају четири МиГ-21 и један супергалеб Војске Србије, наоружани ракетама ваздух-ваздух.

У пролеће 1999. године били су спремни за полетање и отпор НАТО-у, али нису полетели, а рат су завршили готово неоштећени. Када се рат завршио, а и годинама касније, Војска није ни покушала да извуче авионе који су тада пуно вредели, а и данас су окосница ратног ваздухопловства Румуније и још многих земаља у Европи и свету. - Колико знам, ради се о последњој и најбољој генерацији МиГ-21 који су напуњени горивом и комплетно наоружани

Прочитајте још

Кључне речи

Друштво, најновије вести »