У Скопљу и вечерас одржани протести за заједничку Македонију

Нови магазин 03.03.2017  |  Бета
У Скопљу и вечерас одржани протести за заједничку Македонију

У Скопљу је и вечерас, четврти дан заредом, одржан протестни марш новоформиране Грађансе иницијативе "За заједничку Македонију". Марш је као и претходних дана почео пред владом, а завршен је пред зградом парлмената, где је развијена тридесетометарска македонска застава и исписан апел да се не дозволи "разграђивање Македоније".

Са тог протеста је поручено да се тражи "политичка и економска лустрација, јавно осуђивање двојних аршина, национална црвена линија, заједништво за једну јединствену, суверену и унитарну Македонију, без разлика на пол, веру, етничку или политичку пропадност". "Позивамо све цењене чланове политичких партија да нам се прикључе. Да одбранимо надпартијске интересе, јер је једина партија коју можемо да имамо Република Македонија", рекла је Елена

Прочитајте још

Кључне речи

Свет, најновије вести »