Zvezda razbila Budućnost za finale ABA lige!

Vesti online 04.04.2017  |  Vestionline

U najvažnijoj utakmici dosadašnjeg dela sezone, crveno-beli nisu imali problema. U majstorici polufinala plej-ofa ABA lige, Crvena zvezda je pred 3.200 navijača u Železniku pobedila Budućnost 82:59 i ukupnim rezultatom 2:1 u seriji izborila finale regionalnog takmičenja, gde četu Dejana Radonjića očekuje Cedevitu (finale se igra na tri dobijene, a crveno-beli imaju prednost domaćeg terena).

Domaćin je krenuo u grču važnosti utakmice, na početku su Podgoričani pretili, ali sredinom druge četvrtine, crveno-beli su se odlepili. Na odmoru je bilo +6 za domaćina (35:29), a ključnu prednost Zvezda je stvorila u prva četiri minuta treće četvrtine, kada je stigla do +20 (59:39) trojkama Dženkinsa i Simonovića. Pre toga je najbolji košarkaš gostiju Boris Savović, koji je kao i u drugom meču zadavao mnogo prolema crveno-belima, dobio