Vesti online 04.04.2017  |  Vestionline

Mladi reprezentativac Srbije Sergej Milinković Savić opet je bio koban po Romu. Nekadašnji igrač Vojvodine i Genka je postigao prvi gol u prvom meču polufinala Kupa Italije (2:0), a bio je strelac i u revanšu na "Olimpiku". Roma je slavila pirovu pobedu - 3:2.

Milinković Savić je u 37. minutu raspršio nade Romi da može da nadoknadi manjak od dva gola iz prvog meča, postigavši prvi pogodak na meču. On je odlično pratio akciju svog tima i rutinski zatresao mrežu nominalnih domaćina. Svih 90 minuta za Lacijale je igrao i Dušan Basta, dok Filipa Đorđevića nije bilo u timu nebesko-plavih. Lacio će u finalu Kupa Italije igrati sa boljim iz dvomeča Napoli - Juve. U prvom meču u Torinu, "dama" je slavila 3:1.