Србија демолирала "фурију": Зимоњић и Троицки донели кључни поен

Вести онлине 08.04.2017  |  Вестионлине

Србија је лакше него што се очекивало победила Шпанију у четвртфиналу Дејвис купа. У петак су Новак и Виктор славили у синглу, а кључни поен нашој селекцији донео је дубл Ненад Зимоњић и Виктор Троицки, који је био бољи од Пабла Карења Буста и Лопеза Тареса после маратона у пет сетова - 4:6, 7:6, 6:0, 4:6, 6:2, за три сата и 18 минута игре.

Наши тенисери оставили су послендји атом снаге, и у петом, одлучујућем сету разбили су шпанску комбинацију. Гости су повели, Зимоњић и Троицки прокренули, поготово је био импресиван трећи сет који је добијен без изгубљеног поена. Ипак, Шпанци се нису предавали, изједначили су на 2:2. Ипак, на старту петог сета, наш дубл прави брејк, касније још један и до краја меча рутински славе, за велико славље у дворани "Александар Николић". Противник