"Metla" Zvezde u finalu: Crveno-belima titula i plasman u Evroligu (VIDEO)

Vesti online 13.04.2017  |  Vestionline

Košarkaši Crvene zvezde treći put uzastopno su šampioni ABA lige pošto su u finalnoj seriji regionalnog takmičenja savladali Cedevitu sa 3:0 nakon trijumfa u trećem meču odigranom u Domu sportova od 77:61 (22:18, 24:21, 19:9, 12:13). Uz trofej Zvezda je izborila i novi plasman u Evroligu pa će i sledeće sezone u Beogradu gostovati najbolje evropske ekipe.

Uzbuđenja na ovom meču trajala su samo do polovine druge četvrtine pošto je domaća ekipa dobrim šutem za tri poena držala priključak i čak imala vođstvo od 33:30, ali onda je Crvena zvezda "stegla" u odbrani i serijom 13:0 došla do dvocifrene prednosti koju manje više nije ispuštala do kraja utakmice. Kada se na kraju prvog poluvremena povredio i Rašar Džejms postalo je jasno da Zagrepčani teško mogu do preokreta, a da će titula ponovo na Mali