Primera: Pobede Reala, Atletika i Barselone (VIDEO)

Vesti online 15.04.2017  |  Vestionline

Šampionska trka u Primeri mogla je da postane zanimljivija da je Sporting uspeo da zadrži makar remi u duelu sa Realom, ali je na kraju klub iz Madrida došao do trijumfa koji možda bude i presudan u borbi sa Barselonom za prvo mesto. Iako oslabljeni neigranjem udarnog trija - Ronaldo, Bejl i Benzema (u igru nisu ulazili ni Modrić i Kros) gosti su pokazali da mogu da izbore pobedu protiv timova kakav je Sporting.

Dva puta je tim iz Asturije imao vođstvo, oba puta u prvom poluvremenu posle golova Čopa i Vesge, ali su gosti dva puta poravnavali preko Iska i Morate. U poslednjih pola sata praktično se igralo samo pred golom Sportinga, ali tim Zinedina Zidana nikako nije uspevao da dođe do gola sve do 90. minuta kada je Isko preciznim udarcem sa oko 25 metara pronašao nebranjeni prostor i postavio konačnih 2:3. Real je u tom trenutku imao čak šest bodova