Pada vlada u Hrvatskoj? Burna sednica Sabora, rasprava o smeni ministra Marića
Kurir 03.05.2017
![Pada vlada u Hrvatskoj? Burna sednica Sabora, rasprava o smeni ministra Marića](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
Hrvatski sabor nastavio je danas sednicu raspravom o inicijativi najuticajnije opozicione SDP za smenu ministra finansija Zdravka Marića, zbog kojeg je vlada Andreja Plenkovića došla u ozbiljnu krizu, nakon što su ministri iz Mosta, dojučerašnje manje članice vladajuće koalicije, izašli iz vlasti.
Klub zastupnika SDP-a podneo je predlog za pokretanje pitanja poverenja ministru Mariću, a taj je predlog svojim potpisima podržalo 46 saborskih zastupnika iz te stranke i HNS-a, HŠ-a, Snage i HSU-a. Ukoliko Marić bude smenjen, to će značiti pad vlade i potvrda da najuticajnija vladajuća HDZ premijera Andreja Plenkovića nema većinu. U Saboru je i premijer Plenković, koji je u prolazu na pitanje novinara da li će biti prevremenih izbora rekao: