Đoković "pregazio" Portugalca! Na redu je Švarcman

Vesti online 31.05.2017  |  Vestionline

Srpski as Novak Đoković plasirao se u treće kolo Rolan Garosa. Drugi reket sveta pobedio je maksimalnim rezultatom Portugalca Žoaa Souzu - 6:1, 6:4, 6:3, za dva sata i osam minuta igre. U narednom kolu, Srbin će na Argenrinca Dijega Švarcmana, koji je bio ubedljiv protiv Italijana Napolitanea, takpđe posle tri seta.

Protiv 58. tenisera sveta, Novak je je ostvario i četvrti trijumf, a Portugalac nije uzeo još ni set. Igrao je sigurno branilac krune u Parizu, onoliko koliko je bilo potrebno da pobedi maksimalnim rezultatom. U prvom setu je Novak dominirao, u drugom rutinski slavio, a u trećem, Souza je pružio najjači otpor. Pretio je sredinom seta, imao i nekoliko brejk prilika, ali pošto je naš as uspeo da napravi brejk, sve je bilo gotovo. U tim trenucima,