Poraz Troickog u drugom kolu: Naš teniser igrao tri taj-brejka i sva tri izgubio

Sportal blic 31.05.2017  |  B. O.

Naš teniser Viktor Troicki poražen je u drugom kolu Rolan Garosa od Gruzijca Nikoloža Basilašvilija posle tri taj-brejka razultatom 7:6 (7:3), 7:6 (7:2), 7:6 (8:6), nakon dva sata i 41 minut igre.

Foto: Yoan Valat / EPA; Viktor Troicki Kao što se dalo primetiti iz rezultata, ali i vremena trajanja meča, oba tenisera bila su izjednačena tokom celog susreta. Ipak, kako to obično biva, nijanse su bile dovoljne da se odluči pobednik. Basilašvili, 63. igrač na ATP listi u taj-brejkovima koji su se igrali na kraju svakog seta imao je mirniju ruku, ali i znatno više sreće. Sa druge strane, Troicki, inače 35. igrač na svetu morao je četiri puta