To može samo kralj: Real je prvi odbranio Ligu šampiona, Ronaldo nokautirao Juve za istoriju!

Sportal blic 04.06.2017  |  Nebojša Todorović

Ono što niko pre u istoriji Lige šampiona nije uspeo, uradili su fudbaleri Reala u čarobnoj noći na stadionu "Milenijum" u Kardifu. Madriđani su pobedili Juventus u finalu sa 4:1 (1:1) i postali prva ekipa koja je odbranila trofej elitnog takmičenja u ovom formatu, a ukupno došla do 12. titule evropskog šampiona.

Foto: Andy Rain / EPA; Fudbal za uživanje, za prepričavanje, baš onakav kakav svi žele u finalu Lige šampiona imali smo priliku da gledamo u prvom poluvremenu. Bio je to istinski sudar titana uz šanse pred oba gola, da bi u nastavku kraljevići za četiri minuta rešili pitanje pobednika i ispisali istoriju. Naravno, na krilima dvostrukog strelca Kristijana Ronalda, koji je pokazao zašto je najbolji i surovo je nokautirao italijanskog giganta.