Kup konfederacija: Meksikanci izbacili Ruse, ubedljivi Portugalci (VIDEO)

Vesti online 24.06.2017  |  Vestionline

Domaćin SP naredne godine, Rusija, miljama je daleko od fudbalskog vrha. Reprezentacija koja je razočarala na poslednjem EP u Francuskoj ispala je posle grupne faze sa Kupa konfederacija i to na svom terenu. U poslednjem meču A grupe, Meksiko je u Kazanju pobedio Rusiju - 2:1 (1:1).

"Sombrerosima" je bio dovoljan i bod, ali su uspeli pred punim stadionom u Tatarstanu da slave protiv domaćina, koji je poveo pogotkom Samedova u 25. minutu. Ipak, Arauho, pet minuta kasnije i Lozano na startu drugog poluvremena, posle očajne intervencije štopera Vasina i golmana Akinfejeva, doneli su drugi trijumf Meksikancima, koji su drugi u grupi i u borbi za finale igraće sa liderom Grupe B (Čileom ili Nemačkom). Rusi su igrali sa