Kup konfederacija: Opet pobedili Nemci (VIDEO)

Vesti online 02.07.2017  |  Vestionline

Čuvena rečenica Garija Linekera da je fudbal igra u kojoj učestvuju 22 igra ai u kojoj uvek na kraju pobede Nemci dobila je novu potvrdu i na Kupu konfederacija u Rusiji pošto su "panceri" u finalnom meču odigranom u Sankt Peterburgu savladali Čile sa 1:0 (1:0).

Aktuelni svetski prvaci bili su u podređenom položaju u prvom delu prvog poluvremena kada su Južnoamerikanci dominirali terenom i prošuštali šanse. Kazna je usledila u 20. minutu kada je Verner oduzeo loptu Dijazu dodao je do usamljenog Štindla kome nije bilo teško da je gurne u praznu mrežu. I u nastavku meča Čile je uglavnom držao loptu u svojim nogama, ali je imao nešto manje udaraca na gol Ter Štegena. Najbolje prilike prvak Južne Amerike je