Srpski strelci u finišu izgubili medalju u trostavu na EP u Bakuu

Vesti online 26.07.2017  |  Vestionline

Muška seniorska reprezentacija Srbije zauzela je sedmo mesto u trostavu (3 puta 40 metaka) na Evropskom prvenstvu malokalibarskim oružjem u Bakuu. Pojedinačno je najuspešniji bio Milenko Sebić koji je osvojio 14. poziciju. Stevan Pletikosić se plasirao deset mesta niže, a Milutin Stefanović na 34. mesto.

Vremenski uslovi u Bakuu se nisu promenili u odnosu na prethodne dane, ponovo je duvao jak vetar, pa je i prosek rezultata bio nizak. Srbija je ekipno zauzela sedmo mesto, ali do pred kraj takmičenja bila je u krugu ekipa koje su se ravnopravno borile za mesto na pobedničkom postolju. Odskočila je i zlato osvojila Belorusija, predvođena Vitalijem Ščerbacevičem. Belorusi su drugoplasiranim Norvežanima „pobegli“ 22 kruga. Srpski trio je u