Zvezda pobedila Spartu i u Pragu, još samo korak do Lige Evrope

Vesti online 03.08.2017  |  Vestionline

Nakon pobede od 2:0 u Beogradu u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope protiv Crvena zvezda je savladala Spartu i u Pragu rezultatom 1:0, a strelac jedinog gola bio je Ričmond Boaći u 19. minutu. Vicešampion Srbije ime rivala u plej-ofu saznaće u petak nakon žreba koji će od 13 sati biti održan u sedištu UEFA u Nionu.

Donela je Zvezda veliku prednost u glavni grad Češke, ali za razliku od nekih ranijih godina nije branila stečeno već je jurnula da postigne makar jedan gol i tako overi plasman u završnu fazu kvalifikacija za Ligu Evrope. Posle nekoliko propuštenih prilika u prvoj trećini poluvremena ključni detalj desio se u 19. minutu kada je Stojković izbacio Srnića po desnom krilu, ovaj po zemlji centrirao na drugu stativu gde je loptu dočekao Boaći i