Dejvis kup: Francuzi počistili Zimonjića i Krajinovića, Srbija na korak do poraza

Vesti online 16.09.2017  |  Vestionline

Srpski dubl u sastavu Nenad Zimonjić i Filip Krajinović poražen je od francuske kombinacije Pjer Erber i Nikola Mau sa 3:0, po setovima 6:1, 6:2, 7:6(3), pa je tako domaćin polufinalnog meča Dejvis kupa poveo sa 2:1 u pobedama i sada mu nedostaje samo jođ jedan bod za plasman u finale.

Meč je trajao svega 108 minuta, a ubedljiv poraz našeg para nije nikakvo iznenađenje pošto su Francuzi jedan od najboljih dulova sveta i dugo su bili prvi na ATP listi. Erber i Mau su čak sedam puta oduzeli servis našem dublu, a Zimonjić i Krajinović su samo u završnici trećeg seta uspeli da ponište dva oduzeta servis gema što je bilo apsolutno nedovoljno za bilo šta više od taj-brejka u trećem setu. U nedelju na stadionu Pjer Moroa u Lilu