Tako se slavi odlazak na Mundijal: Predsednik Paname dao slobodan dan čitavoj naciji

Nedeljnik 11.10.2017

Predsednik Paname Huan Karlos Varela je odlučio da 11. oktobar bude neradni dan, kako bi nacija proslavila ovaj nesvakidašnji uspeh.

Herojskom pobedom protiv Kostarike (2:1), ostvarene nakon preokreta u drugom poluvremenu, a golom Toresa u 88. minutu, Panama je ostvarila svoj prvi plasman na Svetsko prvenstvo u istoriji. Porazom na gostovanju Trinidadu i Tobagu, selekcija SAD - to je još jedno veliko iznenađenje u KONKAKAF zoni - ostala je bez plasmana na Mundijal prvi put od 1986. godine. Ekipa SAD neće ići čak ni u baraž. Poraz Amerikanaca, eto, iskoristi su Panama, kao i