Pojačanje: Srpski "orlovi" dobijaju moćne rakete, ali to nije i jedina novina!
Pravda 27.10.2017 | Tango Six/Blic
![Pojačanje: Srpski "orlovi" dobijaju moćne rakete, ali to nije i jedina novina!](https://nstatic.net/img/logo/s/pravda.png)
Pored 10 "migova 29", Srbija bi uskoro mogla da ima i modernizovani jurišni avion "orao". To bi bila prva letelica sa koje će se lansirati raketa VRVZ-200 iz vazduha, čija upotreba se očekuje najranije za dve godine.
Ovu novinu otkriva portal "Tango Six", i to na osnovu izložbe domaćeg naoružanja i vojne opreme koju je "Jugoimport SDPR" organizovao na ceremoniji "Sloboda 2017". Na aerodromu u Batajnici statirala su tri "orla" i bila demonstratori modernizacije ovog tipa aviona. Posebnu pažnju privukla je oprema izloženog "orla" dvoseda koji se nalazi u sastavu 241. lovačko-bombarderske eskadrile "Tigrovi", 98. vazduhoplovne brigade sa aerodroma Lađevci.