Crno-belo proleće posle 13 godina!

Vesti online 23.11.2017  |  Vestionline

Fudbaleri Partizana u meču 5. kola B grupe Lige Evrope savladali su Jang Bojse sa 2:1 pred gotovo punim stadionom u Humskoj i tako su obezbedili plasman u eliminacionu fazu takmičenja bez obzira na rezultat u poslednjoj rundi kada gostuju Dinamu u Kijevu. Trijumf crno-belima doneli su napadači Tavamba i Ožegović i ne samo to već već srpski šampion posle punih 13 godina igrati i na proleće u evropskim takmičenjima.

Već posle prve ozbiljnije šanse Partizan je poveo golom Tavambe u 12. minutu i činilo se da će to pokrenuti crno-bele da bez drame reše ovaj meč, ali nije bilo tako pošto su gosti uspeli da poravnaju u 25. minutu preko Ngamaleua koji je iskoristio jednu od retkih grešaka odbrane domaćih. Najlošiji period igre za tim Miroslava Đukića bio je upravo drugi deo prvog poluvremena, ali srežom Švajcarci to nisu umeli da iskoriste. Već početkom drugog