Premijer liga: Siti već hladi šampanjac posle novog kiksa Junajteda, Tadić strelac, "petarda" Liverpula

Vesti online 26.12.2017  |  Vestionline

Ako je bilo neke nade da će trka za titulu u Premijer ligi na bude zanimljiva u 2018. godini, Mančester Junajted se potrudio da gradskom rivalu Sitiju već ohladi šampionski šampanjac. Posle primljenog gola u poslednjim trenucima susreta u Lesteru za 2:2, četa Žozea Murinja je neočekivano poklekla na svom terenu od hita šampionata Barnlija - 2:1 u 20. kolu šampionata Engleske.

Barns i Defur su šokirali "Teatar snova" u prvih 45 minuta. U nastavku, lepim golom Džesija Lingarda petom "đavoli" su smanjili, činilo se da idu do preokreta, ali je odbrana Barnlija uspela da odoli četi Žozea Murinja sve do sudijske nadoknade, kada je Lingard drugim golom na meču doneo bod domaćinu. Posle ovog neuspeha, Siti je sve bliži trijumfu. Čelsi je slomio otpor Brajtonu tek u drugom poluvremenu, a Španci Morata i Alonso su doneli tri