Liverpul ubedljivo pobedio Svonsi
Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na svom terenu Svonsi sa 5:0, u utakmici 20. kola Premijer lige.
Dvostruki strelac bio je Roberto Firmino, koji je postigao golove u 52. i 66. minutu. Trent Aleksandar Arnold je u 65. minutu postigao svoj prvi gol za Liverpul, a strelci su bili još Filipe Kutinjo u šestom i Aleks Okslejd Čemberlen u 82. minutu.
Ekipa Jirgena Klopa mogla je i ubedljivije da pobedi, ali su dobre šanse propustili Mohamed Salah i Dominik Solanke.
Najbolju šansu za Svonsi propustio je Temi Abraham u četvrtom minutu nadoknade vremena, kada mu je golman domaćih Simon Minjole odbranio i izbacio loptu preko prečke.
"Crveni" su nastavili niz dobrih rezultata i posle 10. pobede u prvenstvu zauzimaju četvrto mesto na tabeli sa 38 bodova. Prvi je Mančester siti sa 55 bodova i utakmicom manje, drugi je Mančester junajted sa 43, dok trećeplasirani Čelsi ima 42 boda.
Svonsi je pretrpeo 13. poraz u prvenstvu i poslednji je na tabeli sa 13 bodova.
(Beta, 26.12.2017)