Nema Antića - nema odbrane! Poraz Zvezde u Istanbulu

Vesti online 12.01.2018  |  Vestionline

Anadolu Efes se revanširao Crvenoj zvezdi za poraz u "Pioniru" prošlog meseca (100:81) i takođe stotkom - 104:95 naneo srpskog šampionu deseti poraz u Evroligi. Crveno-beli su bili oslabljeni neigranjem iskusnog Pera Antića, koji zbog povrede nije mogao da pomogne saigračima.

Videlo se u Istanbulu da je Makedonac stub odbrane, i da kada nema Antića, Zvezda u defanzivi ne liči na sebe. Lagano su domaći poentirali, dok četa Dušana Alimpijevića nije mogla da zaustavi razigrane domaćine. Osim izjednačene prve četvrtine, u ostale tri dominirao je turski tim, koji je odlučujuću prednost stvorio sredinom druge četvrtine kada se serijom 10:0 odlepio na +13 zahvaljujići sjajnom Zoranu Dragiću. Zvezda se nije predavala, disali