Francuzi za muk u Zagrebu, Hrvati bez polufinala EP

Vesti online 24.01.2018  |  Vestionline

Rukometašima Hrvatske bio je potreban bod u poslednjem meču Grupe 1 sa Francuskom da bi se plasirali u polufinale Evropskog prvenstva, ali su svetski šampioni održali čas rukometa četi Lina Červara. "Trikolori" su slavili 30:27 (19:13) u krcatoj zagrebačkoj Areni.

Četa Didijea Dinara dominirala je većčim delom meča. U napadu, Francuzi su briljirali u prvih 30 minuta kada su imali velikih +6 (19:13). Mae, Gigo i Remili nemilosrdno su punili mrežu domaćina. Nije bilo uzbuđenja do sredine drugog poluvremena, kada su Hrvati odigrali na sve ili ništa, serijom 7:1 stigli na samo minus jedan (25:26), osam minuta pre kraja. Arena je proključala, ali su Francuzi odgovorili sa dva brza gola Lagarda i Luke