Veliki Arpad Šterbik doneo špancima zlato: Crvena furija oduvala Švedsku čim je legenda stala na gol (foto) (video)

Telegraf 28.01.2018  |  Telegraf.rs

Došao je iznenada na Evropsko prvenstvo i na kraju je svojim odbranama doneo preokret i istorijsko zlato Španiji

Rukometna reprezentacija Španije osvojila je svoje prvo istorijsko zlato na Evropskom prvenstvu, pošto je u finalu slavila sa 29:23! Junak je bio Arpad Šterbik, nekadašnji golman naše reprezentacije, koji je sasvim nenadano došao na prvenstvo. Stao je na gol u drugom poluvremenu i ''spustio roletnu'' Šveđanima, koji u prvih 15 minuta nastavka nisu mogli da se sastave i postigli su svega jedan gol. Upravo tada je meč i prelomljen, a Šterbik je na