Desetine olimpijaca nisu završile trku: Srbi na Igrama: Vukićević 25. u kombinaciji, Stevovića "izdala" kapija

Sportal blic 13.02.2018  |  Aleksandar Pijevac

Srpski skijaši počeli su sa takmičenjem na Olimpijskim igrama u Pjongčangu nakon što su se u poslednjim trenucima poboljšali vremenski uslovi. Ne i dovoljno da bi sve bilo idealno, pa je tako samo 37 od 65 učesnika uspešno okončalo "alpsku kombinaciju" (spust i slalom). Naš Marko Vukićević je završio kao 25. u ukupnom plasmanu iako je startovao sa 35. pozicije, a Marko Stevović je u spustu bio 59, ali i pored toga što je u slalomu stigao do cilja, ostao je bez plasmana jer je "zajahao" jednu kapiju.

Marko Vukićević je posle prve trke u spustu bio 24. sa vremenom 1:21:31 minuta, koje je bilo za 2,07 sekundi sporije od rezultata vodećeg Nemca Tomasa Dresena, tako da je u slalomu startovao kao sedmi. U drugoj trci je rezultatom 50,43 zauzeo 27. poziciju, što mu je na kraju donelo pomenutu 25. mesto u ukupnom plasmanu sa 5,22 sekunde zaostatka za pobednikom, Austrijancem Marselom Hiršerom (2:06,52), koji je trijumfovao ispred dva Francuza,