Од граматике боли глава
Вести онлине 16.02.2018 | О. Ђоковић - Вести

Учење српског језика је озбиљан посао. Истина, писање и читање је лако, брзо се савлада оно "један знак - један глас", зато хвала Вуку Караџићу чије "пиши као што говориш, читај како је написано" одлично функционише. Али, граматика? Падежи, деклинације, коњугације, палатализације, јотовање...
Да глава заболи! За утеху, не мора се сламати око тога, довољно је комуницирати, мало разумети и на понешто одговорити. С таквим опредељењем 15 Француза пријавило се на курс српског језика у организацији париског удружења Гусле и професорке Наташе Џигурски-Дубајић. Дозволом и љубазношћу министра-саветника за културу Радослава Павловића широм су отворена врата Културног центра Србије, где наставница Блаженка Тривунчић држи часове српског












