Avramović za pobedu Srbije u Beču i plasman u drugu fazu

RTV 25.02.2018  |  Tanjug, RTV

BEČ - U četvrtom kolu kvalifikacija za prvenstvo sveta, košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je večeras u Beču selekciju Austrije sa 82:81 (21:16, 20:25, 25:20, 16:18), nakon što su domaćini u poslednjem napadu propustili dve prilike da prirede prvorazrednu senzaciju.

Posle mučenja svih 40 minuta, naš tim je 22 sekunde pre kraja neverovatnom trojkom Alekse Avramovića poveo sa 82:81, a onda su Raših Mahalbašić i Benedikt Danjek promašili šuteve koji su Austriji mogli da donesu najveću pobedu ikada. Nakon poraza Nemačkoj pre dva dana, reprezentativci Srbije su utakmicu protiv potpunog autsajdera odigrali bez prave energije i sa poljuljanim samopouzdanjem. Zbog toga su sredinom treće četvrtine bili sa gotovo